пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co wyraźnie nie zaznaczy projektu trawnika ewentualnie kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Niesłychanie duże, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby zacienia sąsiadujące budynki i ulice. Żeby otworzyć taki plot rośliny zasadzamy naokoło krawędzi posiadłości. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, która przy okazji dostarcza orzechy. Gdy pragniemy zęby nasze roślinne plot było nadzwyczaj rosłe a przy okazji wąskie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z wiązu pospolitego, grabu pospolitego albo klonu polnego. Należy pamiętać także, że kiedy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie będzie kłopotliwe.

Nic mocno nie uwydatni linii trawnika czy tez kwietnika jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty czasami nie potrafią satysfakcjonująco rosnąc w wskazanych terenach, niewysokie krzewy potrafią utrzymać kwieciste zaplecze w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe place gleby. Estetycznie uformowany nieduży żywopłot już sam zresztą robi za ozdobę ogrodu. Na zielone ogrodzenia Poznań przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie względnie wybujałe roślinne ploty można pozyskać z odmian iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy mogą być dużo bardziej kosztowne niż odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje miejsce zacienione cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta oraz należny go obcinać, jakkolwiek jego przemianę Cis jest dozwolone zostawić samopas.Powinien się w mgnieniu oka wschodził zaś wstrzyma kolumnowy zarys.

Gdyby wasz zakamarek jest bardzo zacieniony, powinno się aby żywy częstokół rozświetlić kolorowymi kropkami. Niektóre z cienioznośnych modelów maja klasie o płowych albo tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr trywialny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są w największym stopniu zgrabne w słońcu, jednak nawet w śladzie liście ostają wcale jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий